Εξώδικη επίλυση διαφοράς, την οποία αιτούνται: 1) η ασφαλιστική εταιρεία με την επωνυμία «E. S. S. Μ. ΙΚΕ» και το διακριτικό τίτλο «E.», που εδρεύει στον Δήμο Παλιού Φαλήρου Αττικής (Λεωφόρος Αμφιθέας αρ. 14), (ΑΦΜ …362), νόμιμα εκπροσωπούμενη, όπως μετονομάστηκε η εταιρία «E. Μ. Ι. Κ. Ε.» με το διακριτικό τίτλο «E. C. Μ.», (ΑΦΜ …382, ΔΟΥ ΦΑΕ Πειραιά, αρ. ΓΕ.ΜΗ. …..001), για λογαριασμό του ΥΒΟ 1907 ΙΧΕ αυτοκινήτου του ήδη θανόντος Η.Γ., και 2. η ανώνυμη εταιρεία γενικών ασφαλειών με την επωνυμία «Δ. Α.» που εδρεύει στο Μαρούσι Αττικής (Βασ. Σοφίας αρ. 10) για λογαριασμό της Α. Ν. του Δ., κατοίκου Χαλκίδας Ευβοίας (οδός Πλαγαρακίου αρ.20), (ΑΦΜ …..303), και του Κ. Κ. του Π., κατοίκου Χαλκίδας (οδός Πλαγαρακίου αρ.20), κατόπιν της έκδοσης της 45/24 απόφασης του μονομελούς πρωτοδικείου Λιβαδειάς επί της αγωγής του Δήμου Λεβαδέων εναντίον τους.